RSS
piątek, 13 grudnia 2013
Skrobnąć coś wypada :)

O tym, że Święta zbliżają się wielkimi krokami widać na moim blogu, powoli widać w domu, słychać też, bo Bartek codziennie śpiewa „Wśród nocnej ciszy” , a w radiu już leci „Last Christmas”. Za chwilę będzie czuć świąteczny aromat dobiegający z kuchni. W tym roku mam ambicję zrobić makowiec Magdy Gessler, słyszałam o nim dużo dobrego. W życiu nie piekłam makowca, więc będzie to dla mnie podwójne wyzwanie. Na Święta jedziemy do Siostry. Będą Rodzice, pewnie wpadnie też Brat z narzeczoną i synem. Szwagier nie może już chodzić, porusza się o dwóch kulach, nie wejdzie na III piętro do moich Rodziców, 07 stycznia będzie miał wymieniane pierwsze biodro, stąd Boże Narodzenie u nich. Oczywiście Kocia jedzie z nami :) Rodzice zgodzili się wziąć Milkę do siebie na te 3 dni, bo Siostra ma dużego kocura i boję się, że może naszą malude poturbować. Tak więc zaopatrzeni w kuwetę, żwirek, jedzenie, zabawki i samego kota ruszamy w pierwszą kocią podróż. Specjalnie jedziemy w Wigilię rano a nie w przeddzień Wigilii wieczorem, byśmy robiąc przystanki na MOP’ach, mogli Kocię wypuścić na smyczy na trawkę (przynajmniej będziemy ją widzieć na tej trawie).

A sama Kocia jest słodka. Rośnie jak na drożdżach, wszystko ją interesuje, wszędzie wchodzi, skubie, bawi się nawet kuleczką karmy. Cały dzień jest ze mną w domowym biurze, obecnie również smacznie śpi obok moich stóp. Wieczorami uwielbia wdrapywać się na moje ramiona, potem mrucząc schodzi mi na klatkę piersiową, podrepcze, podrepcze, po czym układa się pod szyją i smacznie śpi – słodki ciężar :) R. twierdzi, że Warkotomira (tak na nią mówi, bo mruczy bardzo głośno) leczy mi tarczycę, nich leczy – mnie z tym dobrze :)


Z zawodowych newsów jest jeden- dostałam prace na ½ etatu. 3 etapy rekrutacyjne – pierwszy test pisemny – niemal jak na maturze (wiadomości o systemie jakości, o moich dotychczasowych osiągnięciach, z wiedzy o fundacji, z wiedzy o Funduszach UE, część psychologiczna) – pisałam 2,5 godziny. Etap drugi – półtoragodzinna rozmowa z dwoma dziewczynami z HR – pytania w stylu: „co myślę o części pisemnej rekrutacji” , „jak się przedstawię zespołowi”, „co im powiem, po co do nich przybyłam”, „jak się wdrożę” , „jak stworzę krok po kroku dokumentację”, „a dlaczego w punkcie testu odpowiedziałam na to i tamto”-to był istny magiel, wyszłam zmęczona i zniechęcona. Tym większe było moje zaskoczenie, kiedy 2 dni później zadzwoniono ponownie i zaproszono mnie na kolejny etap. Tym razem była to bardzo miła i swobodna rozmowa z dyrektorką/założycielką fundacji – same konkrety, 45 minut i miałyśmy ustalone niemal wszystkie zasady współpracy. Z tej rozmowy wyszłam naprawdę z bananem na ustach :)

Choć mogłam podpisać kontrakt pomiędzy firmami, wybrałam etat. Tak więc, od 02 stycznia ruszam do pracy (na razie na 3 msc), będę tworzyła procedury w pewnej fundacji społecznej – grono 10 babeczek, baaardzo dobry i bliższy (o 10km) dojazd do pracy, pensja też ok, ale nic więcej nie napisze, bo korporację zachwalałam pod niebiosa a jak tam było, wiecie. Pożyjemy-zobaczymy. To tylko pół etatu a cieszę się jak dziecko, bo 3 dni w tygodniu będę  w fundacji, będę mogła się ubrać, umalować (to tak w opozycji do reżimu korporacji-strój sportowy, zero makijażu) i będę miała codzienny kontakt z ludźmi J Pozostałe 2 dni w tygodniu wykorzystam na sprawy własnej firmy. Jutro jadę na szkolenie bhp, poznam cała firmę, bo szkolą się wszyscy.

Powoli w głowie podsumowuję ten rok, ale to jeszcze nie ten czas, jeszcze ponad 2 tygodnie na bilanse i przemyślenia. Wiem jedno, jest lepiej pomiędzy mną a R.. Jakiekolwiek kryzysy były, straciły na intensywności, odnajdujemy się na nowo, dogadujemy na nowo. Rodzicielstwo (i różne do niego podejście oraz sam jego ciężar) swego czasu nas podzieliło, obciążyło (niepotrzebnie – jakbyśmy stali po dwóch stronach barykady), ale już jest dobrze. Już jest lepiej. To znowu my :) I to jest dla mnie w tym roku najważniejsze, to jest moja podpora i grunt, na którym wszystko inne rośnie :)

 

 

11:25, fischerwoman
Link Komentarze (10) »